ב"ה

שלום, שמי תומר ואני משרוול טרי.

נותחתי בבי"ח ציבורי במרכז הארץ ע"י צוות מנתחים מצוין ונפלתי בסטטיסטיקה, בהכנות לניתוח כשאמרו לי שאחד למאה מהמנותחים מסתבך בדלף לא באמת הקשבתי ופשוט האמנתי שלי זה לא יקרה, אבל לי זה קרה.

שלושה ימים לאחר הניתוח, מספר שעות לפני ששוחררתי הביתה צוות המנתחים לא היה שלם עם המדדים שלי והחליט להשאיר אותי להשגחה עוד מספר ימים, לאחר המתנה של ארבעה ימים בוצעה בי בדיקת שיקוף בליעה ונוכחנו לדעת שישנו דלף מהקיבה החוצה, מצב כזה יכול להביא לזיהום בחלל הבטן ומשם הדברים עלולים להידרדר.

למזלי צוות המנתחים זיהה את הדלף בזמן, מה שמנע זיהום ובכך מנע סכנת חיים.

המשך הסיפור בקיצור- ניתוח לפרוסקופי נוסף לניקוז הדליפה והשארת נקזים, צום מוחלט (ללא שתיה וללא אכילה) במשך שלושה חודשים והמתנה ארוכה בתקווה שהגוף יצליח לסגור את הדליפה בעצמו ללא התערבות חיצונית נוספת.
לאחר תקופת המתנה ארוכה בבית עם הזנה ישירות לווריד (דרך צנתר הנקרא פיק ליין) והתייעצות עם צוות המנתחים הבשילה ההבנה כי ככל הנראה ישנו צורך בהתערבות על מנת לפתור את הבעיה.

אל ד"ר דין קרן הגעתי בעקבות ציפור קטנה שלחשה לי כי הוא האדם אליו יש לפנות במקרה זה, בדיעבד אני יכול לומר בפה מלא כי אין ספק שהציפור הקטנה אפילו לא ידעה עד כמה היא צודקת.

את המפגש הראשון עם ד"ר דין ביצעתי במערכת הפרטית באסיא מדיקל בת"א, את שאר הטיפול המשכתי דרך המערכת הציבורית בבי"ח בני ציון (רוטשילד) בחיפה (ד"ר דין הוא שהציע שנשלים את הטיפול במערכת הציבורית, מהלך שחסך לי ולמשפחתי כסף רב).
הסיפור ממשיך עם מספר התערבויות אנדוסקופיות שבסופן הוכנס קליפס שסגר את הדלף והחזיר אותי למסלול החלמה רגיל של פוסט שרוול.

כיום אני אוכל ושותה כרגיל, ממשיך לרדת במשקל וחי את חיי ללא שום שאריות למעט הזיכרונות והחוויות.

על הטיפול של ד"ר דין אני מעוניין לומר מספר דברים:

ראשית, הטיפול המקצועי האיכותי מנע ממני מלעבור תהליכים רפואיים שרופאים אחרים המליצו עליהם והיו מביאים לכדי תקופה של סבל רב, המוכוונות של ד"ר דין אל המטופל הוכיחה את עצמה ומניעת הסבל שלי הייתה אחד משיקוליו העיקריים בבחירת אופן הטיפול, מיד לאחר רצון לפתור את הבעיה אחת ולתמיד.
שנית, היחס האישי והאכפתי נתן לי תחושה שיש לי מי שדואג לי, בכל פעם שהגעתי אליו התיק הרפואי שלי כבר המתין אצלו על השולחן מבעוד מועד, ללא שום צורך כי הוא פשוט זכר את כל הסיפור וכל הנתונים.
שלישית, הזמינות התמידית של ד"ר דין החל מהמפגש הראשון ועד סוף תהליך הריפוי ולאחריו. במפגש הראשון החלפנו מיילים ומאז כל שאלה, דאגה או אי הבנה שלי קיבלה מענה מידי (ברמה של דקות בודדות במקרים דחופים, כולל שבתות, חגים וחופשות).
ולבסוף, האופן שבו ד"ר דין לימד אותי להתמודד עם השינוי שעלי לעשות.


כל משורוול שומע את המון פעמים שהניתוח הוא רק ההתחלה וכי השינוי האמיתי הוא בדרך החשיבה וצורת החיים לאורך זמן, ד"ר דין הביא אותי להפנמה כי כל האחריות היא עלי וכי אסור לי לאפשר לעצמי לייצר תירוצים וגורמים אחרים להאשים, יחד עם זאת, הוא גרם לי להבין כי הכלים לעשות את השינוי הכ"כ קיצוני הזה הינם פשוטים ונמצאים בהישג ידי ועם טיפה מחשבה והרבה החלטיות אפשר לעשות את זה.

אנצל את הבמה הזאת להודות לד"ר דין גם על הטיפול האיכותי והמקצועי ויותר מכך על הצורה שבה זה נעשה.

בברכת "ברוך רופא חולים",

תומר

ויש המשך ...

שלום ד"ר דין,

עברה כמעט חצי שנה מאז התראינו או דיברנו בפעם האחרונה ופתאום הרגשתי צורך לעדכן אותך בנעשה.

ראשית, כמו כל פולני טוב, חשוב לי להגיד שלא קרה כלום והכל בטוב, אני לא כותב מתוך קושי או מצוקה אלא מתוך הוקרה והערכה. עכשיו אני מתחיל להבין עד כמה אתה צודק באמירה שלך שהאחריות צריכה להיות בידי ורק בידי, לא לאפשר לעצמי לייצר תירוצים או מנגנוני בריחה מאחריות. אני מודע לחלוטין לכך שאני רק בתחילת הדרך ויש לי עוד דרך ארוכה לפני, אני יודע שהשנים הקרובות הן ירח הדבש שלי לפני שהיצר ינסה שוב להחזיר אותי לאיפה שהייתי ולכן הדירקטיבה שלך כ"כ משמעותית בעיני- כל עוד אני מודע לכך שאני היחיד שאחראי על עצמי וכל עוד אני השומר של עצמי אני אוכל להחזיק מעמד לאורך זמן- וזהו האתגר האמיתי- להגיע לגיל 70 ויותר עם בריאות טובה וגוף מתפקד.

ואחרי ששפכתי את תודתי אעדכן אותך כי ירדתי כבר כמעט 60 ק"ג, אני מנסה לעצור כרגע את הירידה על משקל של 77-78 ק"ג. האתגר מבחינתי הוא לעשות זאת ללא הרחבה של הקיבה וללא חריגה מהרגלים בריאים אותם אני משריש כעת בהתנהלותי היומיומית.
ברור לי כי עכשיו זאת ההזדמנות שלי לייצר לי דרך חיים ולקבע הרגלי אכילה ופעילות גופנית (אני מתאמן לפחות פעמיים בשבוע, שחיה או ריצה למשך כ- 40 דקות ותרגילי כח).

ושוב, המון תודה, קודם כל על כך שפתרת את הבעיה אליה נקלעתי ועל הדרך בה עשית זאת, אבל יותר מכך על הכלים שנתת לי וצורת החשיבה שמאפשרת לי להתמודד עם האתגר המתמשך שלי לאורך זמן, תודה.

ת.מ.

מאמרים אחרונים

×

הצהרת נגישות

אתר זה מונגש לאנשים עם מוגבלויות על פי Web Content Accessibility Guidelines 2 ברמה AA.
האתר נמצא תמידית בתהליכי הנגשה: אנו עושים כל שביכולתנו שהאתר יהיה נגיש לאנשים עם מוגבלות.
אם בכל זאת נתקלתם בבעיית נגישות אנא שלחו לנו הערתכם במייל (אל תשכחו בבקשה לציין את כתובת האתר).

אודות ההנגשה באתר:

 • אמצעי הניווט וההתמצאות באתר פשוטים ונוחים לשימוש.
 • תכני האתר כתובים בשפה פשוטה וברורה ומאורגנים היטב באמצעות כותרות ורשימות.
 • מבנה קבוע ואחיד לנושאים, תתי הנושאים והדפים באתר.
 • האתר מותאם לצפייה בסוגי הדפדפנים השונים (כמו כרום, פיירפוקס ואופרה)
 • האתר מותאם לסביבות עבודה ברזולוציות שונות.
 • לאובייקטים הגרפיים באתר יש חלופה טקסטואלית (alt).
 • האתר מאפשר שינוי גודל הגופן על ידי שימוש במקש CTRL וגלגלת העכבר וכן בלחיצה על הכפתור המתאים בערכת ההנגשה הנגללת בצד האתר ונפתחת בלחיצה על הסמלון של כסא הגלגלים.
 • הקישורים באתר ברורים ומכילים הסבר להיכן הם מקשרים.
  לחיצה על הכפתור המתאים בערכת ההנגשה שבצד האתר, מסמנת את כל קישורי האתר בקו תחתון.
 • אנימציות ותכנים מהבהבים: הכפתור המתאים לכך בערכת ההנגשה שבצד האתר , מאפשר להסתיר בלחיצה אחת את כל התכנים באתר הכוללים היבהובים או תכנים המכילים תנועה מהירה (אנימציות, טקסט נע).
 • למתקשי ראיה: מתקשי הראיה שבנינו יכולים להעזר בשני כפתורים הנמצאים בערכת ההנגשה בצדו הימני של האתר, האחד מסב את האתר כולו לגוונים של שחור ולבן, השני מעביר את האתר כולו למצב של ניגודיות גבוהה.