Tomer_Be4

הי, שמי תומר ואני בן 20, לפני כ-5 וחצי חודשים עברתי ניתוח שרוול קיבה והשאר היסטוריה.

בתחילת דרכי שקלתי 132 ק"ג ובנוסף סחבתי עלי את כל המחלות הנלוות שיכולות להיות (ל"ד, דלקות כבד, אסטמה וכו' וכו'...).

הרצון לעשות את הניתוח היה עז, אך תמיד קיים החשש, מה? לא נוכל לאכול יותר?, אין יותר ג'אנק פוד?

מהפגישה הראשונה עם דין ויעל (המדהימים) התחילו לזרום בעורקיי חיי החדשים, הם עזרו לי להבין שהאוכל לא מכסה על שום דבר, שאם הרצון לשינוי לא יבוא ממני אז לא הוא לא יבוא מאף אחד אחר, וכמובן טרחו להזכיר עוד פעם בכל דרך אפשרית, שאם ביום מין הימים תצא לי הרוח מהמפרסים, תמיד ישנם 2 אנשים מדהימים שימלאו לי את המצברים חזרה ...
 

 היום אני אדם אחר,חדש, 93 ק"ג (והיד עוד נטויה) פחות 39 ק"ג,  נראה מעולה (לפחות ככה אומרים) :) אבל העיקר בריא בריא בריא,  נעלם הל"ד, נעלמו הדלקות בכבד ואף המעקב הופסק, האסטמה נעלמה כלא הייתה, ...ד"ר דין תמיד טורח להזכיר כי הכלל הוא החשוב, והכלל מדבר בעד עצמו.
 

 לכל המתלבטים, דבר ראשון  בדרך לניתוח, מעבר לאיפה שתעשו ומעבר למי שיעשה .. תשבו עם עצמכם ותחשבו אם אתם מוכנים להתחייב 120% ...לעצמכם!!!.
 

אם תרצו לעזור לעצמכם , אני מבטיח שדין ויעל יעמדו לצידכם בכל דרך אפשרית, ואם אתם תפלו, הם ירימו אותכם! גם אם זה מהאוזן!

 ד"ר דין קרן, ויעל הדיאטנית, העניקו לי חיים חדשים (ובטח עכשיו דין יגיד "לא... אתה זה שנלחם והכל אתה נתת לעצמך...") אתם נתתם! ללא התמיכה אני לא יודע אם הייתי מגיע לזה! ועל כך תודה ענקית, מקום בליבי תפסתם לתמיד :)

 וחבר'ה האג'נדה שלי בחיים היא:

"בכדי לדעת מה צופן לכם העתיד.....המציאו אותו"

 

תומר אמדו

בן 5 וחצי חודש :)"

מאמרים אחרונים

חשיבות התזונה בבריאות

תזונה הינה אחת המרכיבים החשובים באורח חיים בריא ותופס חלק משמעותי בעידוד לבריאות ובמניעה וטיפול במחלות שונות. כאשר ההבנה והלימוד של תזונה נכונה יכולה להיות אחת מכלי העזר החשובים ביותר בשמירה על הבריאות שלנו.

תזונה הינו מדע המזון עם המרכיבים השונים; פעילות ואיזון ביחס לבריאות ומחלות; התהליך שבו הגוף, אוכל, מעכל, סופג, מעביר, משתמש ומפריש את המרכיבים השונים. ומטרת הדיאטה שלנו הינו לאכול מאכלים המספקים את ששת החומרים המזינים: פחימומת, חלבונים, שומנים, ויטמינים, מינרלים ומים. כמות נכונה ומגוונת של מאכלים מספק את המינון הנכון של חומרים בכדי לשמור על משקל ובריאות. 

יותר ויותר מחקרים הצביעו על קשר בין המצב התזונתי שלנו ומחלות הכרוניות. הרשימה הולכת וגדלה וכוללת מחלות הקשורות לתזונה וביניהם כמובן מגיפת השמנה שמספריה הולכים ותופחים מדי שנה, ממאירות ומחלות רבות אחרות. כאשר ההתמודדות החשובה ביותר במחלה זו הוא לשמור על מה שאנו אוכלים בכדי לא להגיע למחלות השונות. נתונים מארה"ב אף מראים שמתוך 2.4 מליון מקרי מוות בארה"ב, 75% מתוכם הינם מחלות הניתנים למניעה באמצעים תזונתיים.

מכתבי תודה והערכה

×

הצהרת נגישות

אתר זה מונגש לאנשים עם מוגבלויות על פי Web Content Accessibility Guidelines 2 ברמה AA.
האתר נמצא תמידית בתהליכי הנגשה: אנו עושים כל שביכולתנו שהאתר יהיה נגיש לאנשים עם מוגבלות.
אם בכל זאת נתקלתם בבעיית נגישות אנא שלחו לנו הערתכם במייל (אל תשכחו בבקשה לציין את כתובת האתר).

אודות ההנגשה באתר:

 • אמצעי הניווט וההתמצאות באתר פשוטים ונוחים לשימוש.
 • תכני האתר כתובים בשפה פשוטה וברורה ומאורגנים היטב באמצעות כותרות ורשימות.
 • מבנה קבוע ואחיד לנושאים, תתי הנושאים והדפים באתר.
 • האתר מותאם לצפייה בסוגי הדפדפנים השונים (כמו כרום, פיירפוקס ואופרה)
 • האתר מותאם לסביבות עבודה ברזולוציות שונות.
 • לאובייקטים הגרפיים באתר יש חלופה טקסטואלית (alt).
 • האתר מאפשר שינוי גודל הגופן על ידי שימוש במקש CTRL וגלגלת העכבר וכן בלחיצה על הכפתור המתאים בערכת ההנגשה הנגללת בצד האתר ונפתחת בלחיצה על הסמלון של כסא הגלגלים.
 • הקישורים באתר ברורים ומכילים הסבר להיכן הם מקשרים.
  לחיצה על הכפתור המתאים בערכת ההנגשה שבצד האתר, מסמנת את כל קישורי האתר בקו תחתון.
 • אנימציות ותכנים מהבהבים: הכפתור המתאים לכך בערכת ההנגשה שבצד האתר , מאפשר להסתיר בלחיצה אחת את כל התכנים באתר הכוללים היבהובים או תכנים המכילים תנועה מהירה (אנימציות, טקסט נע).
 • למתקשי ראיה: מתקשי הראיה שבנינו יכולים להעזר בשני כפתורים הנמצאים בערכת ההנגשה בצדו הימני של האתר, האחד מסב את האתר כולו לגוונים של שחור ולבן, השני מעביר את האתר כולו למצב של ניגודיות גבוהה.