"לידה שניה בחיי" באותו בית חולים

מילים אישיות:

Joanna_B4"לידה שניה בחיי" באותו בית חולים....

שמי יואנה ושקלתי 130 ק"ג לפני שנתיים וכעת שנה וחצי לאחר הניתוח הורדתי מחצית ממשקלי.  בכמעט שנתיים של היכרות זו, סיגלתי לעצמי, בעזרתו של דין, אורח חיים חדש ובריא. אני לקחתי את ה"אני מאמין" של דין ויישמתי אותו על עצמי במלוא האחוזים. התמונות מדברות בעד עצמה.

ניתוח כזה הוא צעד מאד משמעותי ומחייב מחשבה עמוקה וייעוץ לפני ההחלטה. כמו שהביטוי אומר "לא קופצים למים לפני שלומדים לשחות" - וזה בדיוק מה שהמרפאה עושה. הביקור הראשון במרפאה לווה שיחת היכרות אישית ועניינית הכוללת בין השאר מה השאיפות שלי מהניתוח והאם הניתוח מתאים בשבילי. לאחר מכן בביקור הבא נעשה הערכה רפואית וייעוץ תזונתי מעמיק אודות הרגלי האכילה שלי ,תוך דגשים על ה"חטאים". הצוות ענה לי על כל השאלות והיה קשוב לכל החששות בדרך.  הוא צייר בפני את החיים אחרי הניתוח, וגרם לי להאמין בעצמי שאני יכולה לרדת במשקל לאורך זמן ולהיות יותר בריאה. לכל אורך הדרך לפני ואחרי הניתוח הם היו זמינים באופן מתמיד.

אם ניתן היה לבחור צוות שיעקוב אחרי לפני ואחרי ניתוח קיבה להשמנת יתר, הייתי בוחרת בצוות שיהיה זמין בשבילי והכולל מומחה למחלות דרכי עיכול (הרי זה ניתוח קיבה) ותזונה ודיאטנית המתמחה בתחום זה. וזאת בנוסף לשיתוף פעולה בין המרפאה למרפאה הכירורגית הפועלת בו זמנית. שילוב כוחות כזה לא קיים בשום מקום אחר.

נשאר לי רק מעט להסתייג מהביטוי הידוע ש"נולדים רק פעם אחת" ולהודות לכל צוות בני-ציון על ה"לידה השניה" בחיי ואפילו באותו הבית החולים.

תודה לד"ר דין וד"ר מטר וכל צוות המחלקה הכירורגית - אני אוהבת אתכם כולם!

שלכם יואנה

ועכשיו שנתיים אחרי בואו תראו אותי עכשיו.................

Joanna_B4_1
 
Joanna_after_1                Joanna_after_2

מאמרים אחרונים

חשיבות התזונה בבריאות

תזונה הינה אחת המרכיבים החשובים באורח חיים בריא ותופס חלק משמעותי בעידוד לבריאות ובמניעה וטיפול במחלות שונות. כאשר ההבנה והלימוד של תזונה נכונה יכולה להיות אחת מכלי העזר החשובים ביותר בשמירה על הבריאות שלנו.

תזונה הינו מדע המזון עם המרכיבים השונים; פעילות ואיזון ביחס לבריאות ומחלות; התהליך שבו הגוף, אוכל, מעכל, סופג, מעביר, משתמש ומפריש את המרכיבים השונים. ומטרת הדיאטה שלנו הינו לאכול מאכלים המספקים את ששת החומרים המזינים: פחימומת, חלבונים, שומנים, ויטמינים, מינרלים ומים. כמות נכונה ומגוונת של מאכלים מספק את המינון הנכון של חומרים בכדי לשמור על משקל ובריאות. 

יותר ויותר מחקרים הצביעו על קשר בין המצב התזונתי שלנו ומחלות הכרוניות. הרשימה הולכת וגדלה וכוללת מחלות הקשורות לתזונה וביניהם כמובן מגיפת השמנה שמספריה הולכים ותופחים מדי שנה, ממאירות ומחלות רבות אחרות. כאשר ההתמודדות החשובה ביותר במחלה זו הוא לשמור על מה שאנו אוכלים בכדי לא להגיע למחלות השונות. נתונים מארה"ב אף מראים שמתוך 2.4 מליון מקרי מוות בארה"ב, 75% מתוכם הינם מחלות הניתנים למניעה באמצעים תזונתיים.

מכתבי תודה והערכה

×

הצהרת נגישות

אתר זה מונגש לאנשים עם מוגבלויות על פי Web Content Accessibility Guidelines 2 ברמה AA.
האתר נמצא תמידית בתהליכי הנגשה: אנו עושים כל שביכולתנו שהאתר יהיה נגיש לאנשים עם מוגבלות.
אם בכל זאת נתקלתם בבעיית נגישות אנא שלחו לנו הערתכם במייל (אל תשכחו בבקשה לציין את כתובת האתר).

אודות ההנגשה באתר:

 • אמצעי הניווט וההתמצאות באתר פשוטים ונוחים לשימוש.
 • תכני האתר כתובים בשפה פשוטה וברורה ומאורגנים היטב באמצעות כותרות ורשימות.
 • מבנה קבוע ואחיד לנושאים, תתי הנושאים והדפים באתר.
 • האתר מותאם לצפייה בסוגי הדפדפנים השונים (כמו כרום, פיירפוקס ואופרה)
 • האתר מותאם לסביבות עבודה ברזולוציות שונות.
 • לאובייקטים הגרפיים באתר יש חלופה טקסטואלית (alt).
 • האתר מאפשר שינוי גודל הגופן על ידי שימוש במקש CTRL וגלגלת העכבר וכן בלחיצה על הכפתור המתאים בערכת ההנגשה הנגללת בצד האתר ונפתחת בלחיצה על הסמלון של כסא הגלגלים.
 • הקישורים באתר ברורים ומכילים הסבר להיכן הם מקשרים.
  לחיצה על הכפתור המתאים בערכת ההנגשה שבצד האתר, מסמנת את כל קישורי האתר בקו תחתון.
 • אנימציות ותכנים מהבהבים: הכפתור המתאים לכך בערכת ההנגשה שבצד האתר , מאפשר להסתיר בלחיצה אחת את כל התכנים באתר הכוללים היבהובים או תכנים המכילים תנועה מהירה (אנימציות, טקסט נע).
 • למתקשי ראיה: מתקשי הראיה שבנינו יכולים להעזר בשני כפתורים הנמצאים בערכת ההנגשה בצדו הימני של האתר, האחד מסב את האתר כולו לגוונים של שחור ולבן, השני מעביר את האתר כולו למצב של ניגודיות גבוהה.