שמי יוספה גולדשטיין בת 50 מכרמיאל עברתי ניתוח שרוול קיבה ב04.10.2009  בביה"ח בני ציון ונותחתי ע"י דר' מטר.

כל ההחלטה לעשות את הניתוח נבעה ממצבי הבריאותי ומאיכות החיים הירודה שהייתה לי, הרגשתי שאני עומדת לסיים את חיי בממדים כמו שהייתי. הליווי והרגשת הביטחון שנסך בי ד"ר דין הייתה מדהימה והביאה אותי להחלטה השלמה. ניתוח זה מהווה מהפך משמעותי וחשוב ביותר בחיי.

מאישה שמנה ששוקלת 143ק"ג שנראית מפלצתית וסובלת מסכרת ומבעיית ברכיים שבקושי מסוגלת ללכת 10 דקות רצוף אסמטיית, מעשנת כבדה עם קשיי נשימה. הפכתי לאחר שבעה חודשים לאישה מלאת שמחת חיים (שנראית אנושית) שהורידה כ-50  ק"ג עד היום ועדיין יורדת, צועדת בכל הזדמנות 5-6 ק"מ רצוף בטווח זמן של שעה. הפסקתי לקבל טיפול בסכרת היות וזו נעלמה מחיי (ההגדרה הרפואית מגדירה אותי כלא סוכרתית). גם כאבי הברכיים פסקו כמעט לחלוטין. ללא בעיות נשימה עקב הפסקת העישון המידית עם ביצוע הניתוח וההורדה במשקל.

 בקיצור קיבלתי את חיי בחזרה במתנה.

הליווי הצמוד במהלך הניתוח ואחריו נותן הרגשה של אני לא לבד נותן תמיכה נפשית וכלים לדעת איך להמשיך.

ד"ר דין אני רוצה להודות לך וליעל הדיאטנית על התמיכה והליווי אפילו עד חדר הניתוח וגם בתוכו. אל האכפתיות, הלבביות, החום, וההדרכה בשינוי אורך החיים שלי ושל כל בני הבית, שאתה ויעל נתתם לי צוות נדיר מדהים ומנצח.

אני חייה חיים חדשים ומלאי סיפוק.

יוספה גולדשטיין.

 

 

מאמרים אחרונים

חשיבות התזונה בבריאות

תזונה הינה אחת המרכיבים החשובים באורח חיים בריא ותופס חלק משמעותי בעידוד לבריאות ובמניעה וטיפול במחלות שונות. כאשר ההבנה והלימוד של תזונה נכונה יכולה להיות אחת מכלי העזר החשובים ביותר בשמירה על הבריאות שלנו.

תזונה הינו מדע המזון עם המרכיבים השונים; פעילות ואיזון ביחס לבריאות ומחלות; התהליך שבו הגוף, אוכל, מעכל, סופג, מעביר, משתמש ומפריש את המרכיבים השונים. ומטרת הדיאטה שלנו הינו לאכול מאכלים המספקים את ששת החומרים המזינים: פחימומת, חלבונים, שומנים, ויטמינים, מינרלים ומים. כמות נכונה ומגוונת של מאכלים מספק את המינון הנכון של חומרים בכדי לשמור על משקל ובריאות. 

יותר ויותר מחקרים הצביעו על קשר בין המצב התזונתי שלנו ומחלות הכרוניות. הרשימה הולכת וגדלה וכוללת מחלות הקשורות לתזונה וביניהם כמובן מגיפת השמנה שמספריה הולכים ותופחים מדי שנה, ממאירות ומחלות רבות אחרות. כאשר ההתמודדות החשובה ביותר במחלה זו הוא לשמור על מה שאנו אוכלים בכדי לא להגיע למחלות השונות. נתונים מארה"ב אף מראים שמתוך 2.4 מליון מקרי מוות בארה"ב, 75% מתוכם הינם מחלות הניתנים למניעה באמצעים תזונתיים.

מכתבי תודה והערכה

×

הצהרת נגישות

אתר זה מונגש לאנשים עם מוגבלויות על פי Web Content Accessibility Guidelines 2 ברמה AA.
האתר נמצא תמידית בתהליכי הנגשה: אנו עושים כל שביכולתנו שהאתר יהיה נגיש לאנשים עם מוגבלות.
אם בכל זאת נתקלתם בבעיית נגישות אנא שלחו לנו הערתכם במייל (אל תשכחו בבקשה לציין את כתובת האתר).

אודות ההנגשה באתר:

 • אמצעי הניווט וההתמצאות באתר פשוטים ונוחים לשימוש.
 • תכני האתר כתובים בשפה פשוטה וברורה ומאורגנים היטב באמצעות כותרות ורשימות.
 • מבנה קבוע ואחיד לנושאים, תתי הנושאים והדפים באתר.
 • האתר מותאם לצפייה בסוגי הדפדפנים השונים (כמו כרום, פיירפוקס ואופרה)
 • האתר מותאם לסביבות עבודה ברזולוציות שונות.
 • לאובייקטים הגרפיים באתר יש חלופה טקסטואלית (alt).
 • האתר מאפשר שינוי גודל הגופן על ידי שימוש במקש CTRL וגלגלת העכבר וכן בלחיצה על הכפתור המתאים בערכת ההנגשה הנגללת בצד האתר ונפתחת בלחיצה על הסמלון של כסא הגלגלים.
 • הקישורים באתר ברורים ומכילים הסבר להיכן הם מקשרים.
  לחיצה על הכפתור המתאים בערכת ההנגשה שבצד האתר, מסמנת את כל קישורי האתר בקו תחתון.
 • אנימציות ותכנים מהבהבים: הכפתור המתאים לכך בערכת ההנגשה שבצד האתר , מאפשר להסתיר בלחיצה אחת את כל התכנים באתר הכוללים היבהובים או תכנים המכילים תנועה מהירה (אנימציות, טקסט נע).
 • למתקשי ראיה: מתקשי הראיה שבנינו יכולים להעזר בשני כפתורים הנמצאים בערכת ההנגשה בצדו הימני של האתר, האחד מסב את האתר כולו לגוונים של שחור ולבן, השני מעביר את האתר כולו למצב של ניגודיות גבוהה.