כל מה שאכתוב כאן הוא כלום לעומת מה שאני מרגישה....

לפני כחצי שנה, קיבלתי מתנת יום הולדת לגיל 40, אחר 40 שנות מלחמה עם הגוף, עם הראש, עם החשיבה, עם מה שאנשים חושבים עליי ואיך אני נראית. 40 שנה של הסתובבויות סביב עצמי והיאוש לא ראה סוף, המלחמה כבר התישה....והנה בשארית כוחותיי, מצאתי את עצמי ביום אחד בהיר שולחת לך הודעה מפוחדת בפורום.

מכל כך רחוק נסעתי אליך כי הקול שלך היה כל כך מרגיע, כל כך ממריץ, שהחלטתי לבוא, לראות,לשמוע, להתרשם והכי חשוב לעשות צעד חשוב לקראתי! למעני! אין לי כוח למלחמות יותר! רוצה שינוי.

והנה באתי, והנה הקול מהטלפון היה פתאום כלכך אמיתי,הנוכחות שלך היתה כה מרגיעה, אפילו השאלות הנוקבות היו כל כך חודרות ונוגעות שלא פחדתי לדבר ולשתף אותך כבר בפגישתנו הראשונית.

 איש יקר שלי, תמיד אני קוראת לך כך ותמיד אקרא לך כי אתה "האיש היקר שלי". נתת לי כוח, מוטיבציה, אוזן קשבת והמון חוכמה וידע על מה עובר עליי, מה יעבור עליי ומה עליי לעשות בשביל  לשנות.

היום, אני חצי שנה אחרי, לא מפסיקה לחייך, אוהבת את העולם והעולם אוהב אותי חזרה.עשרות קילוגרמים פחות  על הדרך.....אבל זו לא היתה המטרה העיקרית, רק על הדרך....

השגתי את עצמי חזרה, את הבריאות שלי, משהו ששום כסף בעולם לא קונה.

ואתה...בחיים לא תבין ותדע באמת, מה עשית לי באותו יום שנפגשנו ובמפגשים האחרים שלאחר-מכן.

כן, בזכותך אני נמצאת במקום אליו רציתי להגיע 40 שנה.

 נתת לי מתנה מבלי אפילו לדעת עד כמה אתה מעניק וכמה אתה תומך וכמה הנעת אותי קדימה בכל התהליך, משהו שאף אחד לא הצליח קודם !

דין יקר שלי, תודה. אין לי אפילו שמץ של התחלה איך לומר לך תודה חוץ מלכתוב לך את מה שאני מרגישה.

יש לי עוד 40 שנה לפחות, לפניי זוכר ???? רק שהפעם, כבר ללא מלחמות התשה ועם הרבה אהבה עצמית ומכנס חדש של CASTRO שכל כך רציתי.

קארן 

 

 

 

 

מאמרים אחרונים

חשיבות התזונה בבריאות

תזונה הינה אחת המרכיבים החשובים באורח חיים בריא ותופס חלק משמעותי בעידוד לבריאות ובמניעה וטיפול במחלות שונות. כאשר ההבנה והלימוד של תזונה נכונה יכולה להיות אחת מכלי העזר החשובים ביותר בשמירה על הבריאות שלנו.

תזונה הינו מדע המזון עם המרכיבים השונים; פעילות ואיזון ביחס לבריאות ומחלות; התהליך שבו הגוף, אוכל, מעכל, סופג, מעביר, משתמש ומפריש את המרכיבים השונים. ומטרת הדיאטה שלנו הינו לאכול מאכלים המספקים את ששת החומרים המזינים: פחימומת, חלבונים, שומנים, ויטמינים, מינרלים ומים. כמות נכונה ומגוונת של מאכלים מספק את המינון הנכון של חומרים בכדי לשמור על משקל ובריאות. 

יותר ויותר מחקרים הצביעו על קשר בין המצב התזונתי שלנו ומחלות הכרוניות. הרשימה הולכת וגדלה וכוללת מחלות הקשורות לתזונה וביניהם כמובן מגיפת השמנה שמספריה הולכים ותופחים מדי שנה, ממאירות ומחלות רבות אחרות. כאשר ההתמודדות החשובה ביותר במחלה זו הוא לשמור על מה שאנו אוכלים בכדי לא להגיע למחלות השונות. נתונים מארה"ב אף מראים שמתוך 2.4 מליון מקרי מוות בארה"ב, 75% מתוכם הינם מחלות הניתנים למניעה באמצעים תזונתיים.

מכתבי תודה והערכה

×

הצהרת נגישות

אתר זה מונגש לאנשים עם מוגבלויות על פי Web Content Accessibility Guidelines 2 ברמה AA.
האתר נמצא תמידית בתהליכי הנגשה: אנו עושים כל שביכולתנו שהאתר יהיה נגיש לאנשים עם מוגבלות.
אם בכל זאת נתקלתם בבעיית נגישות אנא שלחו לנו הערתכם במייל (אל תשכחו בבקשה לציין את כתובת האתר).

אודות ההנגשה באתר:

 • אמצעי הניווט וההתמצאות באתר פשוטים ונוחים לשימוש.
 • תכני האתר כתובים בשפה פשוטה וברורה ומאורגנים היטב באמצעות כותרות ורשימות.
 • מבנה קבוע ואחיד לנושאים, תתי הנושאים והדפים באתר.
 • האתר מותאם לצפייה בסוגי הדפדפנים השונים (כמו כרום, פיירפוקס ואופרה)
 • האתר מותאם לסביבות עבודה ברזולוציות שונות.
 • לאובייקטים הגרפיים באתר יש חלופה טקסטואלית (alt).
 • האתר מאפשר שינוי גודל הגופן על ידי שימוש במקש CTRL וגלגלת העכבר וכן בלחיצה על הכפתור המתאים בערכת ההנגשה הנגללת בצד האתר ונפתחת בלחיצה על הסמלון של כסא הגלגלים.
 • הקישורים באתר ברורים ומכילים הסבר להיכן הם מקשרים.
  לחיצה על הכפתור המתאים בערכת ההנגשה שבצד האתר, מסמנת את כל קישורי האתר בקו תחתון.
 • אנימציות ותכנים מהבהבים: הכפתור המתאים לכך בערכת ההנגשה שבצד האתר , מאפשר להסתיר בלחיצה אחת את כל התכנים באתר הכוללים היבהובים או תכנים המכילים תנועה מהירה (אנימציות, טקסט נע).
 • למתקשי ראיה: מתקשי הראיה שבנינו יכולים להעזר בשני כפתורים הנמצאים בערכת ההנגשה בצדו הימני של האתר, האחד מסב את האתר כולו לגוונים של שחור ולבן, השני מעביר את האתר כולו למצב של ניגודיות גבוהה.