שאלות נפוצות

שאלות לגבי הניתוח?
 

question-marksמה היתרונות בשרוול קיבה?

 • הניתוח אינו מצריך ניתוק וחיבור של מעיים כמו בשאר הניתוחים
 • הוא ניתוח קל יותר ממעקף הקיבה או אחרים.
 • הוא יכול להיות שלב ראשון בגישה דו-שלבית ניתוחית להשמנת יתר. כאשר השלב השני של מעקף תרסריון מבוצע בעיקר לאילו ששמנים מאד ואין ירידה רצויה במשקל לאחר הניתוח הראשון.

האם אני אצטרך לקחת ויטמינים לאחר ניתוח להשמנת יתר?

בשרוול קיבה – זה מאד תלוי בתזונה היומית. עובדה המחזקת מאד את הצורך במעקב וגיבוי תזונתי-רפואי. בשאר הניתוחים כגון מעקף קיבה, י פגיעה ניכרת בספיגה של מזונות. יהיה צורך לקחת ויטמינים לפי סוג הניתוח ולתמיד וזאת בכדי למנוע תת-תזונה, חסרים של ויטמינים שונים שיכולים להוביל למספר מצבים כגון: אנמיה, אוסטיאופורוזיס ועוד.

כמה זמן היעדרות מעבודה?

זה תלוי בתעסוקה: אם זהו עבודה משרדית, אז ההיעדרות יכולה להיות עד לשבועיים. עבודות הדורשות מאמצים דורשים מנוחה ממושכת יותר.

מה אני יכול לאכול?

לאחר ניתוח שרוול קיבה אוכלים כמויות הרבה פחות גדולות, אבל בעצם ניתן לאכול כמעט כל דבר. מעבר להרגלי תזונה נכונים ואורח חיים בריא, זהו משפט המפתח להצלחה.

לאחר הניתוחים האחרים תהיו על תזונה מותאמת שביסודה היא עתירת חלבונים ופחמימות ומעט מאד שומן. אם תוכלו משהו עתיר שומן, זה יביא לתופעות לוואי לא נעימות: מפיחות בטן, שלשול ועוד.

עובדות אילו מחזקות את הצורך בייעוץ גיבוי תזונתי-רפואי מתמשך.

האם ניתן לעלות חזרה במשקל לאחר הניתוח?

חשוב מאד להבין שהניתוח אינו קסם. הוא חייב להתלוות להחלטה אמיתית של שינוי באורח חיים. אם לא תשמרו על הכללים התזונתיים הנכונים בשילוב עם פעילות גופנית, תעלו שוב במשקל.

עוד יתרון שלאחר שרוול קיבה, ישנו ירידה ניכרת בהורמון רעב בשם "גרלין" וכך יהיה פחות תחושת רעב. אבל כמובן שאסור להגיע למצב של אי-אכילה. כמה שיותר מהר תשתנו את הרגלי החיים, כך יהיו קל יותר בהמשך.

האם אצטרך ניתוח קוסמטי בהמשך?

זהו אפשרות סבירה. העור שלכם נמתח מאד בכדי להכיל את כמויות השומן שהיו. כאשר יורדים במידה ניכרת במשקל, ישנם עודפי עור ניכרים שאיבדו מהגמישות שלהם. עור זה נוטה להיתלות בצורת קפלים. ללא טיפול הם יכולים להשתפשף ולגרום לזיהומים. הטיפול הראשון הוא פעילות גופנית וחיטוב הגוף שאותו ניתן לעשות כבר מהשבועות הראשונים.

עם הירידה במשקל,  ישנם מאגרי שומן עקשניים בגוף שלא ניתן להיפתר מהם על ידי תזונה ופעילות ספורט. כאן המקום לטיפול קוסמטי.

מאמרים אחרונים

חשיבות התזונה בבריאות

תזונה הינה אחת המרכיבים החשובים באורח חיים בריא ותופס חלק משמעותי בעידוד לבריאות ובמניעה וטיפול במחלות שונות. כאשר ההבנה והלימוד של תזונה נכונה יכולה להיות אחת מכלי העזר החשובים ביותר בשמירה על הבריאות שלנו.

תזונה הינו מדע המזון עם המרכיבים השונים; פעילות ואיזון ביחס לבריאות ומחלות; התהליך שבו הגוף, אוכל, מעכל, סופג, מעביר, משתמש ומפריש את המרכיבים השונים. ומטרת הדיאטה שלנו הינו לאכול מאכלים המספקים את ששת החומרים המזינים: פחימומת, חלבונים, שומנים, ויטמינים, מינרלים ומים. כמות נכונה ומגוונת של מאכלים מספק את המינון הנכון של חומרים בכדי לשמור על משקל ובריאות. 

יותר ויותר מחקרים הצביעו על קשר בין המצב התזונתי שלנו ומחלות הכרוניות. הרשימה הולכת וגדלה וכוללת מחלות הקשורות לתזונה וביניהם כמובן מגיפת השמנה שמספריה הולכים ותופחים מדי שנה, ממאירות ומחלות רבות אחרות. כאשר ההתמודדות החשובה ביותר במחלה זו הוא לשמור על מה שאנו אוכלים בכדי לא להגיע למחלות השונות. נתונים מארה"ב אף מראים שמתוך 2.4 מליון מקרי מוות בארה"ב, 75% מתוכם הינם מחלות הניתנים למניעה באמצעים תזונתיים.

מכתבי תודה והערכה

×

הצהרת נגישות

אתר זה מונגש לאנשים עם מוגבלויות על פי Web Content Accessibility Guidelines 2 ברמה AA.
האתר נמצא תמידית בתהליכי הנגשה: אנו עושים כל שביכולתנו שהאתר יהיה נגיש לאנשים עם מוגבלות.
אם בכל זאת נתקלתם בבעיית נגישות אנא שלחו לנו הערתכם במייל (אל תשכחו בבקשה לציין את כתובת האתר).

אודות ההנגשה באתר:

 • אמצעי הניווט וההתמצאות באתר פשוטים ונוחים לשימוש.
 • תכני האתר כתובים בשפה פשוטה וברורה ומאורגנים היטב באמצעות כותרות ורשימות.
 • מבנה קבוע ואחיד לנושאים, תתי הנושאים והדפים באתר.
 • האתר מותאם לצפייה בסוגי הדפדפנים השונים (כמו כרום, פיירפוקס ואופרה)
 • האתר מותאם לסביבות עבודה ברזולוציות שונות.
 • לאובייקטים הגרפיים באתר יש חלופה טקסטואלית (alt).
 • האתר מאפשר שינוי גודל הגופן על ידי שימוש במקש CTRL וגלגלת העכבר וכן בלחיצה על הכפתור המתאים בערכת ההנגשה הנגללת בצד האתר ונפתחת בלחיצה על הסמלון של כסא הגלגלים.
 • הקישורים באתר ברורים ומכילים הסבר להיכן הם מקשרים.
  לחיצה על הכפתור המתאים בערכת ההנגשה שבצד האתר, מסמנת את כל קישורי האתר בקו תחתון.
 • אנימציות ותכנים מהבהבים: הכפתור המתאים לכך בערכת ההנגשה שבצד האתר , מאפשר להסתיר בלחיצה אחת את כל התכנים באתר הכוללים היבהובים או תכנים המכילים תנועה מהירה (אנימציות, טקסט נע).
 • למתקשי ראיה: מתקשי הראיה שבנינו יכולים להעזר בשני כפתורים הנמצאים בערכת ההנגשה בצדו הימני של האתר, האחד מסב את האתר כולו לגוונים של שחור ולבן, השני מעביר את האתר כולו למצב של ניגודיות גבוהה.