טיפול אנדוסקופי לאחר מעקף קיבה עם OVERSTITCH

 

חולים שעברו ניתוח מעקף קיבה לפעמים מוצאים את עצמם, מרגישים שאין להם יותר שובע, ועולים במשקל לאורך זמן. לעיתים זה מביא גם לתופעות של הקאות, כאבי בטן, ירידת סוכר וכמעט עילפון. אחת הסיבות האפשריות לעלייה במשקל הוא שהקיבה המוקטנת נמתחת או גדלה בגודל מאז הניתוח ועם זה גדלה גם ההשקה שמתרחבת בין הקיבה למעי דק. וזה מאפשר לחולה לאכול כמויות גדולות יותר של מזון שיעברו מהר למעי דק.

אודות אוברסטיץ™

באופן מסורתי, הליכי התיקון מתבצעים בניתוחים חוזרים פתוחים או לפרוסקופיים. עם זאת, טכניקות אלה מלוות בשיעור סיבוך כי הוא פי שלושה הסיכון של שעברו את ההליך בפעם הראשונה.  לאחרונה החלו לבתע הצרת השקה בצורה אנדוסקופית, כלומר דרך הפה ללא צורך בניתוח. לאחר ההליך שבוצע אנדוסקופית מבטלת את הסיבוכים הקשורים לניתוח פתוח או לפרוסקופי. הקטנת ההשקה הינו הליך המבוצע באמצעות גסטרוסקופ. זה מוביל תחושה של מלאות ופחות תופעות לוואי, למצב שהיה דומה להרגשה מיד לאחר הניתוח המקורי מעקף קיבה.

 

היתרונות של תיקון אנדוסקופי למעקף קיבה

תיקון נותן למטופלים הזדמנות שנייה כדי להשיג הרזיה מוצלחת
תיקון אנדוסקופי הוא הליך פולשני פחות המאפשר התאוששות מהירה יותר
תיקון אנדוסקופי יכול מאד להפחית את תחושת החוסר שובע, ולשפר את התלונות של הקאות, עילפון וירידה סוכר (הנקרא תסמונת "דמפינג" DUMPING)

איזה סוג של תוצאות אני יכול לצפות?

התוצאות ישתנו בהתאם להיסטוריה הרפואית של המטופל והיכולת להתמיד וליישם את ההנחיות התזונתיות הקפדניות שיקבל. מחקרים מראים כי חולים העוברים תיקון אנדוסקופי מאבדים פי 3 משקל יותר מאשר חולים שאינם עוברים את ההליך.

מה לצפות לאחר הניתוח

מאחר שתיקון אנדוסקופי אינו דורש חתכים בבטן, זמן ההחלמה קצר ורוב המטופלים מחדשים את הפעילות הרגילה בתוך יומיים.

* * התוצאות עשויות להשתנות.

האם הצרת השקה אנדוסוקפית עם OverStitch™ נכון בשבילך?

אם בעבר עברת מעקף קיבה, והתחלת לעלות חזרה במשקל למרות הקפדה על אורח חיים בריא אז אתה יכול להיות מועמד לתיקון.

אם בעבר עברת מעקף קיבה, והחלו תופעות של העדר שובע, ירידות סוכר, תחושת עילפון לאחר הארוחה - ייתכן ואתה יכול להיות מועמד לתיקון

מאמרים אחרונים

חשיבות התזונה בבריאות

תזונה הינה אחת המרכיבים החשובים באורח חיים בריא ותופס חלק משמעותי בעידוד לבריאות ובמניעה וטיפול במחלות שונות. כאשר ההבנה והלימוד של תזונה נכונה יכולה להיות אחת מכלי העזר החשובים ביותר בשמירה על הבריאות שלנו.

תזונה הינו מדע המזון עם המרכיבים השונים; פעילות ואיזון ביחס לבריאות ומחלות; התהליך שבו הגוף, אוכל, מעכל, סופג, מעביר, משתמש ומפריש את המרכיבים השונים. ומטרת הדיאטה שלנו הינו לאכול מאכלים המספקים את ששת החומרים המזינים: פחימומת, חלבונים, שומנים, ויטמינים, מינרלים ומים. כמות נכונה ומגוונת של מאכלים מספק את המינון הנכון של חומרים בכדי לשמור על משקל ובריאות. 

יותר ויותר מחקרים הצביעו על קשר בין המצב התזונתי שלנו ומחלות הכרוניות. הרשימה הולכת וגדלה וכוללת מחלות הקשורות לתזונה וביניהם כמובן מגיפת השמנה שמספריה הולכים ותופחים מדי שנה, ממאירות ומחלות רבות אחרות. כאשר ההתמודדות החשובה ביותר במחלה זו הוא לשמור על מה שאנו אוכלים בכדי לא להגיע למחלות השונות. נתונים מארה"ב אף מראים שמתוך 2.4 מליון מקרי מוות בארה"ב, 75% מתוכם הינם מחלות הניתנים למניעה באמצעים תזונתיים.

מכתבי תודה והערכה

×

הצהרת נגישות

אתר זה מונגש לאנשים עם מוגבלויות על פי Web Content Accessibility Guidelines 2 ברמה AA.
האתר נמצא תמידית בתהליכי הנגשה: אנו עושים כל שביכולתנו שהאתר יהיה נגיש לאנשים עם מוגבלות.
אם בכל זאת נתקלתם בבעיית נגישות אנא שלחו לנו הערתכם במייל (אל תשכחו בבקשה לציין את כתובת האתר).

אודות ההנגשה באתר:

 • אמצעי הניווט וההתמצאות באתר פשוטים ונוחים לשימוש.
 • תכני האתר כתובים בשפה פשוטה וברורה ומאורגנים היטב באמצעות כותרות ורשימות.
 • מבנה קבוע ואחיד לנושאים, תתי הנושאים והדפים באתר.
 • האתר מותאם לצפייה בסוגי הדפדפנים השונים (כמו כרום, פיירפוקס ואופרה)
 • האתר מותאם לסביבות עבודה ברזולוציות שונות.
 • לאובייקטים הגרפיים באתר יש חלופה טקסטואלית (alt).
 • האתר מאפשר שינוי גודל הגופן על ידי שימוש במקש CTRL וגלגלת העכבר וכן בלחיצה על הכפתור המתאים בערכת ההנגשה הנגללת בצד האתר ונפתחת בלחיצה על הסמלון של כסא הגלגלים.
 • הקישורים באתר ברורים ומכילים הסבר להיכן הם מקשרים.
  לחיצה על הכפתור המתאים בערכת ההנגשה שבצד האתר, מסמנת את כל קישורי האתר בקו תחתון.
 • אנימציות ותכנים מהבהבים: הכפתור המתאים לכך בערכת ההנגשה שבצד האתר , מאפשר להסתיר בלחיצה אחת את כל התכנים באתר הכוללים היבהובים או תכנים המכילים תנועה מהירה (אנימציות, טקסט נע).
 • למתקשי ראיה: מתקשי הראיה שבנינו יכולים להעזר בשני כפתורים הנמצאים בערכת ההנגשה בצדו הימני של האתר, האחד מסב את האתר כולו לגוונים של שחור ולבן, השני מעביר את האתר כולו למצב של ניגודיות גבוהה.